نیکان ماکو

۱۴ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

پاییز در ماکو (اثر هنرمند با آتیه ......آقای مهدی تندرست)

رضا محمدزاده | پنجشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۴، ۰۷:۵۰ ب.ظ

  • رضا محمدزاده

تالاب بورالان ماکو در کنوانسیون رامسر ثبت می‌شود

رضا محمدزاده | دوشنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۱۸ ب.ظ

 

نیکان ماکو:

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تالاب بورالان در کنوانسیون رامسر پذیرفته و به ثبت می‌رسد.

حجت جباری در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه با توجه به قرار گرفتن بورالان ماکو در مرز ایران با سه کشور ترکیه، جمهوری خودمختار نخجوان و ارمنستان، این تالاب به عنوان پارک صلح ودوستی معرفی می‌شود افزود: همچنین در آینده نزدیک این تالاب با ارتقا به سطح بین‌المللی در کنوانسیون رامسر ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه تالابی بورالان به لحاظ برخورداری از اکوسیستم غنی، چشم‌انداز زیبا و برخورداری از تنوع زیستی یکی از مناطق منحصربفرد کشور به شمار می‌رود که باید از آن به بهترین شکل ممکن حفاظت کرد ادامه داد: در حال حاضر، شش تالاب آذربایجان غربی جزو کنفرانس بین‌المللی رامسر هستند که این امر، نشان از جایگاه تالاب‌های استان در شمالغرب کشورمان است.

وی همچنین از ارتقای تالاب سلدوز نقده به سطح بین‌المللی خبر داد و اظهارداشت: مساحت کل تالاب سولدوز حدود 200 هکتار بوده که به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و عوارض طبیعی در تالاب‌های بین‌المللی به ثبت رسیده است.

جباری با بیان اینکه تالاب سلودوز نقده به دلیل قرار گرفتن این تالاب درمسیر مهاجرت پرندگان و تنوع زیستی بالا و به عنوان یکی از پناهگاه حیات وحش است اضافه کرد: 30 تالاب در آذربایجان غربی با آب‌های شور و شیرین وجود دارند که 640 هزار هکتار از وسعت استان را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی به قرار گرفتن نخستین سایت پرنده نگری کشور در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: تالاب کانی برازان در شهرستان مهاباد از جمله مهم‌ترین تالاب‌های اقماری استان به شمار می‌رود ودارای 75 گونه پرنده آبزی و کنارآبزی متعلق به 11 خانواده در این تالاب‌ها شناسایی شده و به عنوان پناهگاه حیات وحش به شمار می‌رود. جباری ادامه داد: تالاب کانی برازان مهاباد به تازگی با ثبت در فهرست کنوانسیون رامسر به عنوان بیست و چهارمین تالاب بین‌المللی در کشور شناخته شده و عنوان دومین تالاب بین‌المللی مهاباد را نیز بخود اختصاص داده ولی از عنوان ملی برخوردار نیست در تلاش هستیم این تالاب نیز از عناوین ملی برخوردار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تالاب‌های کانی برازان، تالاب حاشیه دریاچه ارومیه و تالاب قوپی باباعلی هر کدام در کنوانسیون سایت رامسر به ثبت رسیده‌اند و سه تالاب حسنلو، یادگارلو و تالاب شورگل یک سایت رامسر را تشکیل داده‌اند.

معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: اداره کل با استفاده از اعتبارات استانی و ملی اقدام به احیا تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه کرده که از جمله این اقدامات لایروبی انهار منتهی به تالاب‌ها و افزایش ارتفاع دیواره حاشیه تالاب‌ها است.

  • رضا محمدزاده

طوفان تیم افسانه ای جودوی ماکو در مسابقات قهرمانی استان (بوکان)

رضا محمدزاده | جمعه, ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۷:۵۷ ب.ظ

نیکان ماکو :

تیم جودوی ماکو که سالهاست با مدیریت و درایت و تلاش و مجاهدت استاد بایرام احمدی و همکارانش در مسیر درست رو به جلو حرکت میکند امروز نیز در مسابقات استانی کولاک کرد و تمامی نفرات تیم روی سکو قرار گرفتند.

مربیگری این تیم را استاد با اخلاق و حسینی جودوی ماکو و افتخار ملی شهرمان در این رشته  آقای کربلایی زائر صلاحی بر عهده داشتند که انصافا خوب کوچینگ کردند.و حماسه دیگری آفریدند .

تیم جودوی ماکو با کسب دو مدال طلا و یک نقره و سه برنز و مقام دومی تیمی به کار خود پایان داد.البته تیم میزبان با استفاده از امتیازهای تیم الف و ب خود به مقام قهرمانی دست یافت.

این موفقیت را به کل مردم ورزشدوست ماکو و مسئولین و استاد بایرام احمدی و کربلایی فرهاد تقی زاده و آقای فرشید فائزی و سایر زحمتکشان ،تخصیصا مربیان تمرینات ،پیشکسوتان و...تبریک عرض مینماییم.

آقای فرشید فائزی جوان بلند بالا و رعنای تیم جودو ی ماکو نیز در این مسابقات داور بوده و قضاوت های خوبی از خودشان به یادگار گذاشتند.

  • رضا محمدزاده

نیکان ماکو : مسابقات جودو قهرمانی بزرگسالان آذربایجان غربی به میزبانی شهرستان بوکان آغاز شد.


  
            

رئیس هیات جودوی بوکان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از مسابقات که در سالن سه هزار نفری میلاد نور این شهرستان در حال برگزاری است، 11 تیم از شهرستان های ماکو، سلماس، خوی، مهاباد، بازرگان، ارومیه الف و ب، میاندوآب و بوکان الف و ب حضور دارند. محمد حمزه آذر افزود: این دوره از مسابقات به صورت انفرادی و با حضور 77 جودو کار در هفت وزن به اضافه 100 کیلوگرم، 100، منهای81، منهای 73، منهای 66 و منهای 60 کیلوگرم برگزار می شود. حمزه اضافه کرد: نفرات برتر هر وزن این مسابقات که جنبه انتخابی تیم منتخب استان را نیز دارد به رقابت های قهرمان کشور در اصفهان اعزام می شوند. به گزارش ایرنا، این مسابقات به مدت دو روز در این شهرستان ادامه خواهد داشت. در استان آذربایجان غربی هم اکنون 9 هیات جودو در 9 شهرستان به صورت رسمی فعالیت دارند. شهرستان بوکان با 225 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی و 184 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

در مصاحبه تلفنی با استاد بزرگ جودوی کشوری جناب بایرام احمدی ایشان از مسجل شدن سه فینالیست و دو رده بندی و دو مقام پنجمی خبردادند و اذعان داشتن یکی از قهرمانان ماکو نیز در مسابقه ما قبل فینال اگر برنده شود به فینال و اگر پیروزی کسب نکند به رده بندی خواهد رفت.

منتظر اخبار تکمیلی از دلاورمردان جودوی ماکو باشید.

  • رضا محمدزاده

نیکان ماکو :

تیم موی تای ماکو در مسابقات سلماس خوش درخشید.

استاد حسن محمدی در فینال با غلبه بر حریف قدر تهرانی خود موفق شد کمربندطلایی و تندیس را از آن خود نماید..همچنین دلاوران با اخلاق ماکویی موفقیتهای چشمگیری بدست آوردند. آقای مهران عبدالله نژاد و علی صمدی در رده سنی جوانان موفق شدند طلا بگیرند.

آقایان نوید محمدپور، میلاد اسدالهی،امیررضا محمدی ،مهدی محبت خواه  نیز در رده بزرگسالان به مدال برنز دست یافتند.

این پیروزی را به اساتید زحمتکش ورزش موی تای شهرمان جناب آقایان حسن محمدی و پیمان جلیل زاده و کل جامعه ورزش ماکو تبریک عرض مینماییم.

  • رضا محمدزاده

عکسهای زیبا از استاد عکاسی خانم ناهید رمضانی از تهران

رضا محمدزاده | شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۳:۴۸ ب.ظ

  • رضا محمدزاده

جذب 32 درصد اعتبارات عمرانی ماکو در شش ماه نخست امسال

رضا محمدزاده | شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۵۱ ب.ظ

                                                
نیکان ماکو :

شاهین علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه بااشاره به اعتبارات عمرانی شهرستان ماکو، اظهار داشت: امسال در قالب اعتبارات عمرانی 245 میلیارد و 681 میلیون ریال برای شهرستان ماکو به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اعتبار جذب شده در این زمینه،تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون 32 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان ماکو جذب شده است و تلاش می‌شود تا پایان سال این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد.

فرماندار ماکو خواستار تلاش هر چه بیشتر مدیران دستگاه‌ای اجرایی برای جذب اعتبارات شد و افزود: برای اینکه بتوانیم به موقع اعتبارات اختصاص یافته را جذب کنیم باید مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نسبت به جذب این اعتبارات و هزینه کرد به موقع آن اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به پروژه‌های اولویت‌دار در این زمینه، ادامه داد: در این خصوص آسفالت راه‌های روستایی، ساماندهی گلزار شهدا، آبرسانی به مناطق روستایی، برق رسانی به این مناطق و ... از جمله پروژه‌های در دست اجرا در این شهرستان هستند.

علیزاده با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور، اظهار داشت: برای سفر رئیس جمهور 9 پروژه در دست بررسی وجود دارد که شامل مجتمع آبرسانی 25 روستا، احداث سد خاکی قزل‌داغ، آسفالت 30 راه روستایی، خرید دو دستگاه ایکس‌ری، احداث سد بدولی، احداث مجتمع فرهنگی و هنری در ماکو، احداث خط آهن تبریز به جلفا و جلفا به ماکو، اجرای آزاد راه تبریز به بازرگان و احداث سد خاکی هاسون است.

وی با اشاره به اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی، اعلام کرد: در مرحله نخست پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان ماکو اجرایی می‌شود و پس از اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام با متوسط پیشرفت فیزیکی بالا، نوبت به اجرای پروژه‌های جدید می‌رسد.

  • رضا محمدزاده

احداث نمایشگاه بین‌الملی بزرگترین منطقه آزاد کشور

رضا محمدزاده | پنجشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۲۴ ب.ظ

نمایشگاه بین‌المللی منطقه آزاد ماکو با نزدیک به 70 میلیارد ریال اعتبار ساخته می‌شود.

نیکان ماکو:


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکوگفت: عملیات اجرایی ساخت نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو در 3 هزار و 959 متر مربع زیربنا و در سه طبقه از شهریور ماه سال جاری همزمان با هفته دولت آغاز شده است که هم اکنون در مرحله پی ریزی قرار دارد.
فروزان افزود:این طرح که در سه بخش نمایشگاهی، تاسیساتی و اداری تعریف شده است در مدت 12 ماه به اتمام می رسد .
وی اضافه کرد:احداث این نمایشگاه در داخل پارک بزرگ امام خمینی ماکو منشا تحول اقتصادی منطقه خواهد بود و ضمن جذب گردشگران و سرمایه‌داران زمینه‌های برگزاری نمایشگاه‌های مطلوب ملی و بین‌المللی را فراهم خواهد کرد.
منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور مان در مساحتی بیش از 500 هزار هکتار، در شمال آذربایجان غربی و هم مرز با کشورهای آذربایجان و ترکیه قرار دارد و محدوده شهرستانهای ماکو،پلدشت و شوط را در برمی گیرد.

  • رضا محمدزاده

شبیه خوانی کوچ اسرا عصر امروز در ماکو

رضا محمدزاده | يكشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۴، ۰۵:۳۶ ب.ظ

  • رضا محمدزاده

ظهر عاشورا در ماکو(سری ب)

رضا محمدزاده | شنبه, ۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۵:۵۸ ب.ظ

عکس : استاد مهدی جانفزا

  • رضا محمدزاده